فروش

اشتراک گذاشته شده با :

نینتندو

فروش نینتندو سوئیچ به 1.5 میلیون دستگاه در ژاپن رسید
فروش نینتندو سوئیچ به 1.5 میلیون دستگاه در ژاپن رسید
کنسول نینتندو سوئیچ توانسته است در مدت زمانی کوتاه به عدد خیره‌کننده‌ی 1.5 میلیون دستگاه فروش در کشور ژاپن برسد. این کنسول که از ماه مارس وارد بازار جهانی شده است، تا کنون در مجموع بیش از 4 میلیون دستگاه فروش داشته است.

5 میلیون دستگاه کنسول نینتندو سوئیچ تاکنون به فروش رفته است
5 میلیون دستگاه کنسول نینتندو سوئیچ تاکنون به فروش رفته است
«نینتندو سوییچ» (Nintendo Switch)  فروش بسیار مناسبی داشته است و تفاوت بزرگی نسبت به وضعی که نینتندو چند سال پیش با عرضه‌ی Wii U داشت ایجاد کرده.  طبق آمار رسمی نینتندو، این کنسول در ژاپن 1.5 میلیون دستگاه فروخته است که اگر آمار فروش کل آن را در نظر بگیریم، رقمی در حدود 5 میلیون دستگاه به دست می‌آید. منبع این اطلاعات، گزارشی از VGChartz است که ادعا می‌کند نینتندو سوییچ از مرز 5 میلیون فروش جهانی نیز گذشته است و به طور دقیق، 5,195,578 دستگاه به فروش رسانده است. نمی‌توان با اطمینان گفت که آیا این اعداد و ارقام صحت دارند یا خیر، چرا که به صورت رسمی منتشر نشده‌اند اما با توجه به سابقه‌ی VGChartz در گذشته که ثابت کرده است می‌تواند قابل اطمینان باشد، شاید بتوان روی درستی این اطلاعات حساب کرد. در همین خصوص.. بازی‌های «دووم» و «ولفنشتاین 2» برای نینتندو سوئیچ عرضه… ۲۳ شهریور, ۱۳۹۶ در این گزارش همچنین به طور خاص بررسی شده است که آمار فروش این کنسول در چه منطقه‌ای بالاتر بوده است و به نظر می‌رسد که سوییچ با فروش 1.7 میلیون دستگاه، بیشترین فروش را در آمریکا داشته است. به دنبال آمریکا، اروپا با 1.4 میلیون دستگاه جایگاه دوم را دارد. اگرچه به نظر می‌رسد که آمار آن‌ها از فروش در ژاپن با گزارش قبلیشان متفاوت است و گفته شده که فروش نینتندو سوییچ در این کشور 1.2 میلیون دستگاه بوده است. بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild نیز با فروختن 3.37 میلیون نسخه در صدر جدول فروش بازی‌های این کنسول قرار دارد و به دنبال آن Mario Kart 8 با 2.6 میلیون نسخه و Splatoon 2 با 1.1 میلیون نسخه فروش قرار دارند.
سونی برای نخستین بار پس از سال 2005 در فروش کنسول
سونی برای نخستین بار پس از سال 2005 در فروش کنسول
با وجود این‌که برند سونی و پلی‌استیشن در ایران از شهرت و مقبولیت بیشتری نسبت به نینتندو برخوردار است اما در بازارهای جهانی این‌چنین نبوده و نینتندو معمولاً فروش کنسول‌های بازی بیشتری را نسبت به سونی تجربه می‌کند. اما طبق آخرین آمار سونی بالاخره موفق شده تا نینتندو را به لطف PS4 پشت سر بگذارد. تبلیغات متنی دانلود مستقیم از گوگل‌پلی دانلود اپلیکیشن وبگردی و خبرگردی «قطار» دانلود جدیدترین بازی‌های اندروید! شرکت ژاپنی Nikkei گزارش می‌دهد که در حالی که نسخه جدید Wii نینتندو فروش جالبی را تجربه نکرده است پلی‌استیشن 4 توانسته در اواخر سال 2013 فروش بسیار خوبی داشته باشد و سونی را مجدداً بالاتر از نینتندو قرار دهد. سونی توانست در کمتر از دو ماه 4.2 میلیون پلی‌استیشن 4 بفروشد و این آمار را تا سه ماه بعد به 7 میلیون دستگاه برساند. به طور کلی سال گذشته میلادی با وجود کاهش فروش 20 درصدی PS Vita سونی 18.7 میلیون دستگاه کنسول بازی فروخت در حالی که نینتندو با 31 درصد کاهش فروش نسبت به سال گذشته تنها موفق شد تا 16.3 میلیون دستگاه بفروشد. بیشتر این کنسول‌های نینتندو کنسول دستی Nintendo DS بودند و کنسول Wii U با وجود اینکه در تمامی ماه‌های سال 2013 برای فروش در دسترس بود تنها 2.7 میلیون دستگاه فروخت. مایکروسافت هم سال گذشته 16 درصد فروش بیشتری را نسبت به سال 2012 تجربه کرد و 11.6 میلیون دستگاه کنسول فروخت، در حالی که پلی‌استیشن 4 کماکان فروش بسیار بیشتری را نسبت به XBOX One مایکروسافت داشته است.   Source: Gsmarena TagsDS, nintendo, playstation, Sony, Wii U, آمار فروش, پلی استیشن, سونی, کنسول بازی, نینتندو