فروش

اشتراک گذاشته شده با :

آیفون

گزارش مالی اپل از سه ماهه دوم ۲۰۱۶: فروش ۴۰ میلیون
گزارش مالی اپل از سه ماهه دوم ۲۰۱۶: فروش ۴۰ میلیون
اپل دقایقی پیش گزارش مالی خود از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ (سه ماهه سوم سال مالی) را منتشر کرد و خبر داد که در این دوره، موفق به کسب درآمدی ۴۲.۳۶ میلیارد دلاری شده در حالی که تحلیلگران انتظار کسب درآمدی ۴۲.۰۹ میلیارد دلاری را داشتند. اهالی کوپرتینو همچنین خبر دادند که سود خالصی که در این دوره به دست آورده اند، معادل ۷.۸ میلیارد دلار است. در این میان کمپانی یاد شده خبر می دهد که توانسته در این بازه زمانی، ۴۰.۴ میلیون آیفون به فروش برساند که البته باز هم تحلیلگران انتظار داشتند تا اپل از فروش ۴۰.۰۲ میلون دستگاه آیفون خبر دهد. درحالی که گفته می شود کاربران دیگر مانند سابق تمایلی به تغییر دادن سالانه‌ی آیفون خود ندارند، تیم کوک خبر داد که از فروشی که آیفون ثبت کرده رضایت کامل دارد. اپل همچنین امروز برای دوره سه ماهه پیش رو نیز گمانه زنی خود را ارائه داد و بیان نمود که می تواند ۴۵.۵ میلیون آیفون به فروش رسانده و به طور کلی درآمدی ۴۷.۵ میلیارد دلاری را نیز به دست آورد. در این بین باید اشاره داشت که درآمدها برای بار دوم به شکل پیاپی با کاهش رو به رو می شود و حالا، اپل خبر می دهد که در قیاس با سه ماهه دوم از سال ۲۰۱۵، تا ۲۷ درصد درآمد کمتری را کسب نموده است. همانگونه که ذکر شد اپل در این دوره به سود خالص ۷.۸ میلیارد دلاری دست یافته در حالی که سال پیش در همین بازه، موفق به کسب سود خالصی ۱۰.۶۸ میلیارد دلاری شده بود. درآمد کلی اپل نیز در دوره مشابه در سال پیش، به ۴۹.۶ میلیارد دلار می رسید. ارزش سهام اپل در حال حاضر رشدی اندک و ۴.۶ درصدی داشته و قیمت هر سهم به ۱۰۱ دلار رسیده است. خود تیم کوک در مورد عملکرد مالی شرکت متبوعش در سه ماه دوم سال جاری میلادی می گوید: «سه ماهه قبلی تعجب آور بود چرا که از آنچه خودمان تصور می کردیم، عملکرد بهتری ارائه دادیم. آن هم از چند نقطه نظر مختلف نه فقط از یک بخش.» اپل اگرچه در پایان ماه مه آیفون SE اش را به بازار رساند و این تلفن هوشمند تعداد موبایل های فروخته شده از سوی اپل را افزایش داد، ولی در هر صورت این موبایل، ارزان تر از سایر آیفون هاست و بر روی میانگین قیمت آیفون تاثیر مثبتی نداشته. آیفون SE با قیمت ۳۹۹ دلار در اختیار کاربر قرار می گیرد در حالی که قیمت مدل پایه آیفون 6s، به ۶۴۹ دلار می رسد. سال پیش و در همین بازه زمانی، میانگین قیمت آیفون ۶۶۲ دلار اعلام شده بود ولی اینک همین میانگین به ۵۹۵ دلار تنزل یافته. اما در کنار آیفون، اپل فروشنده محصولات دیگری هم هست. این شرکت عنوان کرد که آیپد برای دهمین دوره پیاپی با کاهش تقاضا رو به رو بوده و این شرکت تنها موفق به فروش ۹.۹۵ میلیون آیپد (همه مدل ها) شده است؛ رقمی که در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال پیش، ۹ درصد کاهش را بیانگر است.

موتورولا، بلو و اپل پیشتازان فروش موبایل های آنلا…
موتورولا، بلو و اپل پیشتازان فروش موبایل های آنلا…
بر اساس گزارش جدید موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics، سال 2015 میلادی یکی از بهترین دوره های تاریخی برای فروش اسمارت فون های آنلاک شده در آمریکا محسوب می گردد زیرا تخمین زده شده که در این سال 14.6 میلیون موبایل قفل باز به فروش رفته که نسبت به سال پیش از آن حدود 140 درصد رشد داشته. با استناد به داده های منتشره، تلفن های هوشمند آنلاک شده 9 درصد از سهم بازار ایالت متحده آمریکا را در 2015 به خود اختصاص داده بودند و این در حالیست این میزان در 2014 حدود 4 درصد بوده و مجموعا 6.1 میلیون موبایل آنلاک به فروش رفته. در سال گذشته به طور کلی در سراسر آمریکا 158.7 میلیون تلفن هوشمند فروخته شده و این رقم رشد سالانه 7 درصدی را نشان می دهد. در گزارش مورد بحث، شرکت های تولید کننده نیز مورد بررسی آماری قرار گرفته اند و بر اساس آن، سال 2015 برای موتورولا بسیار عالی به شمار می رفته. کمپانی تحت مالکیت لنوو در سال پیش 1.4 میلیون موبایل آنلاک شده در آمریکا فروخته که در مقایسه با 0.1 میلیون دستگاه در 2014 رشد بسیار خوبی را نشان می دهد. موتورولا با فروش دیوایس هایی همانند Moto X Pure سومین نسل از موتو جی و دومین نسل از آن توانست توجه کاربران موبایل را دوباره به سمت خود جلب نماید. کمپانی ساکن فلوریدا، یعنی Blu نیز بر اساس داده های موسسه یاد شده، 5.2 میلیون تلفن هوشمند آنلاک شده در سال پیش فروخته و به موجب آن رشد سالانه ی 160 درصدی برای خود رقم زده. گفته می شود در 2015 حدود 1.8 میلیون آیفون آنلاک شده در آمریکا خریداری گشته که این رقم نشان می دهد میزان متقاضیان 0.7 درصد نسبت به 2014 بیشتر بوده. جا دارد اشاره کنیم با استناد به ادعاهای موسسه استراتژی آنالیتیکس، رشد اپل در فروش موبایل های آنلاک شده به واسطه ارائه برنامه آپگرید آیفونی بوده که شرکت در سه ماهه سوم سال گذشته عرضه نمود. این موسسه آماری پیش بینی می کند فروش اسمارت فون ها در سال 2016 تا 23 میلیون واحد افزایش خواهد داشت و 14 درصد از آن را آمریکا به خود اختصاص خواهد داد. به طوری که «لیندا سوی» مدیر موسسه مورد بحث اظهار داشته: «بازار موبایل های آنلاک شده در آمریکا که یکی از بزرگ ترین مارکت ها جهانی به شمار می رود، با سرعت زیادی در حال رشد است و هیچ کمپانی سازنده موبایلی نمی تواند نقش این کشور را در این مسیر نادیده بگیرد.»
تیم کوک: نگران فروش آیفون نباشید - دیجیاتو
تیم کوک: نگران فروش آیفون نباشید - دیجیاتو
ساعاتی پیش در گزارش مالی اپل برایتان نوشتیم که این شرکت موفق گشته تا ۴۷.۵ میلیون آیفون را به فروش برساند. از طرفی، تحلیلگران برآورد فروشی ۴۹ الی ۵۰ میلیونی را داشته اند. در واقع می توان گفت اگرچه اپل نتوانسته انتظارات وال استریت را برآورده سازد اما باز هم فروش آیفون، بسیار بالا بوده است. تیم کوک نیز در کنفرانس مالی این شرکت که در شب گذشته برگزار شده بود، تلاش داشت تا همین موضوع را یادآور شود. تیم کوک ما تصور می کنیم آیفون، هنوز سال های بسیار، بسیار، بسیار زیادی برای خلاقیت و نوآوری پیش روی خود دارد. هنوز نوآوری های زیادی هستند که آنها را به موبایل خود وارد ننموده ایم. در واقع بنده متصور هستم که در ابتدای راه نوآوری هستیم نه در پایان آن.  در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. سرمایه گذاران، بر میزان فروش آیفون ها بسیار حساس هستند و به همین دلیل نیز، آقای کوک تلاش کرد تا تقاضای کمتر از حد انتظار این موبایل را توجیه نماید. در واقع اپل با ارزش ترین برند جهان است و آیفون هم پر فروش و پر سود ترین محصول همین شرکت، در نتیجه سرمایه گذاران نیز حق دارند نگران اوضاع باشند. فروش آیفون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، درآمدی ۳۱.۴ میلیارد دلاری را برای اپل به ارمغان آورده که می توان گفت ۶۳ درصد از درآمدهای کل دوره مورد بحث را تشکیل می دهد. به همین دلیل و از آن جایی که موفقیت اپل به موفق بودن آیفون گره خورده، تیم کوک زمان زیادی را صرف توضیح در خصوص فروش آیفون کرد. لازم به ذکر است که ارزش سهام اپل در سال جاری، تا ۱۸ درصد افزایش داشته اند اما ساعاتی پس از ارائه آمار یاد شده، ارزش سهام تا ۶.۴ درصد کاهش پیدا کرد. تیم کوک اضافه کرد: «به هر شکلی که به ماجرا نگاه کنید، عملکرد ما خیره کننده بوده است. از نظر ما، فروش آیفون بسیار برچسته و عالی بوده.» وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که در مقایسه با دوره سه ماهه گذشته در سال پیش، رشد فروش بسیار بالا بوده است. آقای کوک به این موضوع نیز اشاره کرد که صرفا ۲۷ درصد از خریداران آیفون، از مدل پیش به نسخه جدید مهاجرت کرده اند و هنوز در سال های آینده، می توان مانور زیادی برای فروش محصول مورد بحث داد. او در نهایت اذعان داشته که تصور می کند دوره سه ماهه فعلی نیز با آماری عالی به پایان برسد.
بر اساس تحلیل ها، فروش آیفون در ۳ ماهه چهارم امسا…
بر اساس تحلیل ها، فروش آیفون در ۳ ماهه چهارم امسا…
به گفته جمعی از تحلیلگران موسسه مالی Wells Fargo اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ همان قدر آیفون خواهد فروخت که در بازه زمانی مشابه در سال گذشته فروخته بود. در صورت به حقیقت پیوستن این پیش بینی، شرکت یاد شده برای نخستین بار در ۳ ماهه پس از معرفی آیفون جدیدش، فروش بیشتر از سال گذشته را تجربه نخواهد کرد. این در حالی است که تعداد اپراتورهای موبایلی ارائه کننده آیفون در حال رسیدن به بیشترین تعداد خود است. تخمین های موجود در مورد تعداد فعلی این قرارداد ها حکایت از آن دارد که اهالی کوپرتینو در حال حاضر با ۴۱۴ اپراتور در سطح جهان همکاری می کنند که مجموعا به ۹۵ درصد از کل مشترکین موبایل در دنیا سرویس می دهند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. در سالهای گذشته اپل همواره مشغول گسترش پهنه فعالیت هایش به کشورها و اپراتورهای جدید بوده است تا فروش گروه محصولات آیفون خود را افزایش بخشد. به عنوان یکی از آخرین و قابل توجه ترین استراتژی های اتخاد شده آن در این راستا می توان به آغاز فروش آیفون ۶ در چین اشاره کرد؛ امری که در آمار فروش ۶۱.۲ میلیون دستگاه آیفون در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۵ نقش مهمی ایفا نمود. حال به اعتقاد تحلیل گران شرکت مذکور، اپل تنها در صورتی می تواند به روند افزایش آمار فروش آیفون ادامه دهد که موفق شود از اپراتورهای فعلی طرف قراردادش، مشترکین بیشتری را جذب نماید. بر همین اساس است که این تحلیل گران در پیش بینی خود گوشزد کرده اند فروش آیفون در ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ نسبت به بازه زمانی مشابه در سال پیش از آن، دچار افزایش نخواهد شد. با این وجود، نباید نگران موفقیت اقتصادی اپل بود چرا که این شرکت پیش از این با فروش ۷۴.۵ میلیون عدد آیفون در ۳ ماه موفق شد سود بسیار مناسبی در سال ۲۰۱۴ به جیب بزند و حتی اگر امسال این آمار افزایشی به خود نبیند، باز هم تغییری در جایگاه این شرکت ایجاد نخواهد شد. ناگفته نماند همانطور که پیشتر خبر دادیم بر اساس گمانه زنی ها و اطلاعات اخیرا منتشر شده، تاریخ عرضه آیفون بعدی روز ۳ مهر در نظر گرفته شده است.